banner262
Öne Çıkanlar extrahaber zeka müteahhitlik türkiye Kocamustafapaşa

Rıza Akpolat 'Engelsiz, Erişilebilir Bir Beşiktaş'

CHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta hayata geçireceği önemli projelerini anlattı. Dürüst, ilham veren, heyecanını kaybetmeyen ve takımını sahiplenen bir lider olarak Beşiktaş’ı bir takım ruhuyla yöneteceklerini belirten Akpolat, ‘Hayata geçireğimiz vizyon projelerimizle Beşiktaş’ın sorunlarını çözmekle kalmayacak Beşiktaş’ı geleceğin kenti yapacağım’ dedi.

Rıza Akpolat 'Engelsiz, Erişilebilir Bir Beşiktaş'

Gencinden, yaşlısına, kadınından, çocuklarına, kültür-sanattan spora, esnafından öğrencisine kent alt ve üst yapısı ile ilgili sayısız vizyon proje ile Beşiktaş’I cazibe merkezi haline getireceklerini belirten CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, ‘Beşiktaş’ın yarınını Beşiktaşlı yurttaşlarımızla şekillendireceğiz. Beşiktaşımıza hep beraber sahip çıkacağız.’ diye konuştu.

Beşiktaş’ı mahalle mahalle, sokak sokak gezerek tüm vatandaşların sorunlarına, şikayetlerine ve isteklerine kulak verdiklerini ifade eden Akpolat, ‘Bu bilgiler ışığında, göreve gelir gelmez hızla halkımızın tüm eksiklerini gidermeye koyulacağım. Sadece konuşan değil çalışan bir belediye olacağız’ şeklinde konuştu.  Beşiktaş’ı tüm Beşiktaşlılarla planlayacakları bir bütçe ve katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışıyla yöneteceklerini belirten Akpolat, hayata geçirdiği projeleri ise şöyle sıraladı;  

MAHALLE MAHALLE YAPILACAKLAR

Ihlamurdere-Abbasağa arasına ve Akatlar’a ring seferleri koyacağım.

Ihlamur Yokuşu’ndaki yeşil alanı koruyacağım.

Akatlar’da Selçuklar Caddesi’nin yol bakımını ve onarımını yapacağım.

Konaklar’da ring seferleri artırmakla kalmayacağım, Salı Pazarı’nı yeniden düzenleyeceğim, pazar kaynaklı temizlik ve otopark sorununu çözeceğim. Geri dönüşüm atıklarını düzenli olarak toplattıracağım! Mahallenin parklarındaki güvenlik sorununu çözmek için tedbirleri artıracağım.

Dikilitaş’ta Arnavut kaldırımlı sokaklarda bakım-onarım çalışmaları yapacağım. Sağlık Ocağı ile aşevini tadilattan geçireceğim. Azerbaycan Parkı’nın arkasına basketbol sahası yapacağım.

Yıldız’da Ortaköy yolunun kaldırımlarını düzenleyeceğim.

Muradiye’de aydınlatma ve elektrik kablolarını düzenleyeceğim. Sokakların ruhunu besleyen sokak sanatçılarına destek vereceğim!

Sinanpaşa’da işletmelerin tente yüksekliklerine bir standart getireceğim. Çarşı’nın içindeki motorlu taşıtların park alanlarını düzenleyeceğim.

Yıldız Caddesi’ndeki kaldırımları ve yolları onaracağım.

Cihannüma mahallemizde eskimiş aydınlatma panellerini yenileyeceğim!

Türkali’de Sevgi Park’ını aydınlatacağım. Uygun yerlere kedi evleri yerleştireceğim ve bu uygulamayı tüm mahallelerde yaygınlaştıracağım.

Levent’te deprem toplanma alanları belirleyeceğim, otopark yapacağım. Yaşlıların aile hekimi ve sağlık merkezlerine erişebilmesi için ulaşım hizmeti vereceğim.

Kültür mahallemize hayvan rehabilitasyon merkezi kuracağım. Aykut Barka Parkı’nın altına otopark yapacağım.

Nisbetiye mahallemize bir sağlık ocağı kazandıracağım.

Ortaköy’de yaşlılarımız ve gençlerimiz için semt evleri açacağım. Ve mahallemize ulu önderimiz Atatürk’ün büstünü kazandıracağım.

Balmumcu’daki yeşil alanları genişleteceğim, ara yollarda trafiğin daha rahat akması için düzenlemeler yapıp akıllı otoparklar kuracağım.

Mecidiye’de en çok ihtiyaç olan yerlere otopark yapacağım; Muhtarlığın arkasına sağlık ocağı kuracağım.

Gayrettepe’de semt evleri açacağım.

Vişnezade’de Şairler Parkı’nın temizliğini sürekli hale getireceğim. Maç günleri burada yaşanan temizlik sıkıntılarını gidereceğim. Kentsel dönüşümü planlayacağım ve en etkin şekilde hayata geçireceğim.

Arnavutköy’de kaldırımlara konan park önleyici taşları yaya dostu hale getireceğim. Arnavutköy kaldırımlarında insanımız rahatça yürüyebilecek.

Bebek’te otopark sorununu çözeceğim.

Etiler’de Nisbetiye Caddesi kaldırımlarınıyenileyip modern bir hale getireceğim.Özen Taksi Durağı’nın bulunduğu yeşil alana, ucuz çay kahve imkanı sunan bir kafe açacağım.

Hilal Sokak’taki parkı büyütüp yenileyeceğim.

Kuruçeşme’de Yukarı Bizimtepe’ye spor aletleri koyacağım.

Yeşilpınar ve Çağrı Sokak’ta yağmur ızgaralarını ve kaldırımları yenileyeceğim. Muhtar Hüseyin Sokak’taki metruk binaların etrafını koruma altına alacağım.

Levazım’da Karaca Sokak-Ortaköy çıkış kısmına yaya yolu yapacağım. Parkları güvenlik kamerasıyla donatacağım, çocuk oyun ünitelerinin sayısını artıracağım, hayvanlar için çitle çevrili gezinti alanı yapacağım. Servislerin ve makam araçlarının sokakları işgalini önleyeceğim.

Ulus’ta geri dönüşümlü atıkların zamanında toplanmasını sağlayıp daha temiz bir mahalle yaratacağım.

SANATIN VE KÜLTÜRÜN KALBİ BEŞİKTAŞ’TA ATACAK

İlk işim, Beşiktaş’ı ‘yaratıcılığın, yenilikçiliğin, girişimciliğin’ vahası haline getirmek olacak. Bu sayede, son yıllarda hızla artan göçün önünde duracağız. Kültür sanattan tutun da inovasyona ve girişimciliğe kadar, Beşiktaş’ı tüm yaratıcı alanlarında en yukarılara taşıyacağım.

Yeni kurulan ve faaliyet alanı yaratıcı ekonomiler kapsamına giren işletmelere destek vereceğiz, Beşiktaş’ı onlar için en cazip kent haline getireceğiz. Beşiktaş’ı kültürün ve sanatın başkenti haline getireceğim.

Kültür ekonomisini, kalkınma stratejimin odağına yerleştireceğim.

Kültürel planlamanın, mahallelerin sahip oldukları kültürel kaynaklarla uyumlu şekilde ve katılımcı yöntemlerle yapılmasını sağlayacağım.  

Beşiktaş halkının kültürel yaşama katılımını özendireceğim.

Çağdaş Sanat ile Neşet Ertaş’ı yan yana getireceğim. Neşet Ertaş adına, etrafında sokak müziği yapılan bir anıt dikeceğim. Günceli yakalamak ve desteklemek için genç sanatçılarımızın görünür olmasını sağlayacağım. Çünkü geçmişin büyük sanatçıları bize nasıl miras bıraktıysa, güncel sanatçılarımız da bizim mirasımızı üretiyor. Beşiktaş’ın merkezlerinden sokaklarına kadar tüm kılcallarına sanatı yayacağım. Anadolu köklerimizi modern düzenlemelerle yorumlayan müzik grupları her hafta Beşiktaş Çarşı’da canlı müzik yapacak ve ben de orada olacağım!

BEŞİKTAŞ’TA 52 HAFTA 52 FESTİVAL OLACAK

Non-Stop Festival düzenleyeceğim. Dünyanın en iyi 52 festivali Beşiktaş’ta buluşacak. Beşiktaş, yılın her haftası başka bir festivale ev sahipliği yapacak. Bu proje esnafa, işletmelere, Beşiktaş’ın tanınırlığına katkıda bulunacak. Beşiktaş, dünyanın festival merkezi olacak. Festivaller süresince 1500 kişi, yarı zamanlı ve tam zamanlı istihdam olanağına kavuşacak.

Zanaati ve tasarımı destekleyeceğim, bağımsız sanat topluluklarını teşvik edeceğim. Yeni prestij caddeleri ve sanat sokakları, kentimize yakışan ve katma değer yaratan büyük markaları Beşiktaş’a çekecek. Beşiktaş’ta yarattığımız kültür ve sanat ortamı, yaratıcı endüstrileri besleyeceği için, istihdam ve ekonomik canlılık kaynağı da olacak. Çünkü bu endüstriler genç işsizliğine çözüm demek; kadın istihdamını artırmada katalizör demek.  Beşiktaş’ı gencinden yaşlısına, çocuklarından engellisine, herkesin sanatla dolup taştığı, yaşayan ve renga renk bir kent haline getireceğim!

YEŞİL ALANLARI ARTTIRACAĞIZ

Ekrem İmamoğlu döneminde Beylikdüzü’nde kişi başına düşen yeşil alan miktarı, 9 metrekareye yükseldi. Ben de Beşiktaş’ın yeşil alanını önce Ekrem Başkan’ın başardığı Beylikdüzü seviyesine, ardından daha da ileriye taşıyacağım. Ekrem Başkanım darılmasın ama, yönetmelikte konan kişi başına 10 metrekare hedefine de Beşiktaş olarak ilk biz ulaşacağız!

‘Yeşil bir vaha’ yaratacağım ve Beşiktaş’ımızın nefes alma alanlarını en üst seviyeye taşıyacağım!  Halkımız buralarda sadece doğayla buluşmayacak; bu yeşil alanlardakuşaklar arası iletişim de kurulacak. Bununla da kalmayacağım. Park alanlarını genişleteceğim ve ‘Yaşayan Parklar’ haline getireceğim. Kent sakinlerimiz, özellikle yaşlı ve emeklilerimiz, bu parklarda çok ucuza çay içerek keyifli vakit geçirecekler.

Yeşil alan yapıp bırakmayacağım. Kaynakların hızla tükendiği günümüz dünyasında sürdürülebilirliği, yaşam ve yönetim felsefem olarak benimseyeceğim. Dünyada hızla yaygınlaşan, bütünsel ve ekolojik bir tasarım anlayışı sunan permakültür hareketini Beşiktaş’ta da başlatacağım.

İlgili kurumlarla işbirliği içerisinde, Beşiktaş’ta E-5’i yeşil koridorlarla denize bağlayacağız. Sadece yeşile değil, maviye de gereken değeri vereceğim. Beşiktaş bir sahil kenti. Denizlerimiz çok ama çok değerli. Beşiktaş’ı deniz duyarlılığı konusunda 1 numaraya taşıyacağız! Sivil toplum ile işbirliği yaparak denizlerimizi daima temiz tutmak için çalışacağız ve Beşiktaş halkını da buna davet edeceğiz. 

BEŞİKTAŞ’TA ULAŞIM ULAŞILABİLİR OLACAK

Beşiktaş’ta ulaşımı ulaşılabilir kılacağım. Ring seferleri ile gecenin geç saatleri de dahil olmak üzere, Beşiktaş’ın kuzey-güney yönlü ulaşım sorununu ortadan kaldıracağım. Özellikle öğrencilerimizin ulaşıma erişmekte zorlandığını biliyorum. Onlar bizim için gelecek demek, umut demek. Onlara Beşiktaş’ı doya doya gezme, keşfetme imkanı sunacağım.

Sahil hattında bisiklet yolları yapacağım ve Beşiktaş halkı, tıpkı Amsterdam’da olduğu gibi rahatça bisiklete binecek. İsteyen vatandaşlar, işine bisikletle gidip gelecek.

Engelsiz, Erişilebilir Bir Beşiktaş

İnsanlar engelli değildir, kentler engellidir. Kentimi halkımın tüm kesimleri için erişilebilir yapacağım. Beşiktaş, başta engelliler olmak üzere, çocukların, pusetli ailelerin, herkesin ama herkesin rahatça ve güvenle yürüyebildiği, hizmetlere erişebildiği bir kent olacak. Avrupa Şampiyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı çıkarmış bir kentin engelli dostu olmaması düşünülemez! Her sabah, her akşam, 7 gün 24 saat engelli vatandaşlarımız için erişilebilirlik ve mobilite sözü veriyorum.

Bu bağlamda; Avcılar Belediye Başkan Adayımız Turan Hançerli, mücadelesini yakından bildiğim, şahit olduğum bir abimdir. Biz bu konuda el ele verip engelleri birer birer kaldıracağız.

Engelsiz Kütüphane, Engelsiz Taksi

Beşiktaş’a görme ve fiziksel engelliler için düzenlenmiş Engelsiz Kütüphane kazandıracağız. Bu kütüphanenin erişilebilirliğini en üst seviyeye çekerek vatandaşlarımızın rahatça faydalanabilmesini sağlayacağız. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın ulaşımdaki engellerini ortadan kaldıracağım ve sosyal belediyecilik açısından örnek bir uygulamayı Beşiktaş’ın her yerinde yaygınlaştıracağım. Engelsiz Taksi, Beşiktaş’ta ikamet eden, öncelikle yüzde 40 ve üzeri ortopedik engelli raporu bulunan tekerlekli sandalye kullanıcılarına hizmet verecek. Yolcuların asansörlü araçlarla ve görevli refakatçiler eşliğinde güvenli bir şekilde seyahat etmeleri sağlanacak.

BEŞIKTAŞ KADIN GIRIŞIMCILIĞININ MERKEZI OLACAK

Beşiktaş’a dair bütün planlarımın merkezinde kadınlar var. Kadın girişimcileri destekleyeceğim. Beşiktaş’ta yeni kurulacak ve sahibi kadın girişimci olan işletmelere kolaylık, destek ve teşvik sağlayacağım.

Eğitimli kadınlara, hayallerini uzaklara taşımadan burada gerçekleştirme imkanını sunacağım. Kadınların üretime ve hayata katılmalarının önündeki en büyük engel olan toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile mücadele edeceğim. Elimden geleni, hatta fazlasını yapacağım. Birleşmiş Milletler tarafından hayata geçirilen ‘Cinsiyet Eşitliği Küresel Dayanışma Programı’ HeForShe’yi destekliyorum,   ilkeleri, ilkelerim olacak. Ben bunun için bizzat çalışacağım. Kadınlar ve erkekler hep birlikte bu etkiyi yayacağız. Bu hareketin öncülüğünü yapmak, Beşiktaş’ımıza çok yakışacak! Kentimde şiddeti kadınların hayatından uzak tutmak için Dayanışma Evlerinin sayısını artıracağım.

HER MAHALLEYE BIR ÇOCUK KREŞI

Kadınların sırtındaki yükü de hafifleteceğim. Kentin dokusuna uygun bir şekilde en doğru noktalara, ailelerin çocuklarını güvenle bırakabileceği ve çocukların okul öncesi kaliteli eğitim alabileceği kreşler yapacağım. Beşiktaş’ta anneler, çocuklarıyla ilgili endişe duymayacak. Ebeveynler, haftasonları da çocuklarını bu kreşlere kısa süreli olarak bırakabilecekler.

Üniversitelerle işbirliği yaparak belirli akreditasyon ve denetimler dahilinde ‘okul öncesi eğitim programları’ oluşturacağız. Stajyer öğrencileri istihdam edeceğimiz merkezlerde ücretsiz hizmet vereceğiz. Aynı anda bir toplumsal yaraya daha ilaç niyetine, ‘atanamayan öğretmenlere’ de bu merkezlerde çalışma imkanı sunacağız. Çocukların gelişimlerine katkı sunmak için, Beşiktaş’ta güvenle oynayabilecekleri oyun parklarının sayısını artıracağım.Her mahalleye çocuk parkları yapacağım.

Onları küçük yaştan itibaren sanatla tanıştırmak için ‘oyun ve drama grupları’ kuracağız. Çocuklarımız bu sayede -her şeyden önce- kendilerini ifade etmeyi öğrenecekler.

ÖĞRENCİLER İÇIN ÖĞRENCI MERKEZLERI

Öğrencilerimizi, ceplerini yakan kahve zincirlerine mahkum bırakmayacağım. Onlara alternatif yaratacağım. En kritik noktalarda Öğrenci Merkezleri açacağım. Bu merkezlerde ücretsiz kahve, 7/24 ücretsiz internet ve rahat ortam daima öğrencilerimizin hizmetinde olacak. Markalarla sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Bu sayede merkezler, kendi bütçesini üretecek. Gençlerin barınma konusunda yaşadığı sıkıntıları da gidereceğim. Üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamak için hem belediyemiz hem de hayırseverler eliyle modern yurtlar inşa edeceğiz. Öğrencilerimize burs ve eğitim yardımları yapcağız. Bilim Merkezi projemizle gençlerimize dünyanın becerilerini kazandıracağız.

Beşiktaş Kart uygulamasını başlatacağız

Katılımcılar, uzmanlaşmak istedikleri alanlarda üniversitelerin en yetkin kadrolarıyla çalışacaklar ve sürecin sonunda sertifikalarını alacaklar.

Beşiktaş Kart uygulamasını başlatacağım. Bu kartla Beşiktaş’ta yaşayan ve okuyan üniversite öğrencileri sosyal hayattan kültürel faaliyetlere, alışverişten spora birçok alanda özel indirimlerden faydalanacak. Hem üniversiteliler kazanacak, hem de esnaf kazanacak.

Gençlerimiz bizim için gelecek demek, umut demek!

Ben Beşiktaş’a, gençlere değer katarak sahip çıkacağım!

İLERİ YAŞTA ÜRETKENLİK MERKEZLERİNİ KURACAĞIZ

Beşiktaş’ı yaşlı dostu bir kent haline getireceğim! Aktif yaş almanın yolu, üretkenlikten geçiyor. Beşiktaş’ta ‘Sen yaşlısın, geç kenarda otur.’ devrini kapatacağım.Emeklilerimizi, yaşlılarımızı eve kapanmaya, hareketsizliğe ve hatta Demans’a, Alzheimer’a asla mahkum bırakmayacağım. Özellikle ekonomik şartlardan dolayı evlerine hapsolmuş emeklilerimizi yeniden hayata ve kentimize kazandıracağım. Hedefim çok net: İleri Yaşta Üretkenlik ile Aktif Yaş Almak.  Beşiktaş’ın farklı noktalarında ‘İleri Yaşta Üretkenlik Merkezleri’ açacağım. Bu merkezler, yaşlılarımızın hem zihinsel hem de fiziksel olarak sağlıklı kalmasını sağlayacak. Buralarda üretecekler ve hayatın içinde kalacaklar! Onların ilgi alanlarına göre sanattan spora çok çeşitli kurslar, aktiviteler ve etkinlikler yoluyla yaşlılarımızın üreterek hayata tutunmalarını, yani oyunda kalmalarını sağlayacağız.

SOSYAL YARDIMLARLA AİLE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAĞIZ

Geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza her türlü desteğe hazırım.

Mahalle mahalle yoksulluk envanteri çıkarıp Beşiktaş’ta ihtiyaç sahibi hanelerimizi belirleyeceğiz. Sosyal yardımlarla aile ekonomilerine katkıda bulunacağız. Ancak bunu sessiz bir şekilde yapacağız; vatandaşımızı asla ifşa etmeyeceğiz. Maddi desteği, ailedeki kadınlara vereceğiz ki kadınlarımız güçlensin. Onlar güçlenince aileler güçlenecek ve sonunda Beşiktaş güçlenecek. İş arayan vatandaşlarımızı işveren firma, kurum ve kuruluşlarla buluşturacağımız bir Kariyer Merkezi kuracağım. Bu merkezdeki uzmanlar, iş arayan vatandaşlarımıza profesyonel danışmanlık hizmeti de verecekler. Bu sayede Beşiktaş bünyesindeki işsizlik oranını en düşük seviyelere çekeceğiz. Apartman ve site görevlileri için bir sosyal tesis inşa edeceğiz. Burada, aileleriyle birlikte dinlenip eğlenebilecekler; düğün, nişan, sünnet gibi etkinlikleri yapabilecekler ve mesleki eğitimlerini alabilecekler.

HAYVAN HASTANESİ VE HAYVAN BAKIM MERKEZİ

Bir kentin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada iyi insanlar yaşıyor demektir. Bunu en çok Beşiktaş’ta hissedersiniz. Sokak hayvanları bize kentimizin mirası; onlarla çok yakından ilgileneceğim. Yaralanan veya hastalanan hayvanlar için, Acil bölümü de olan bir Hayvan Hastanesi ve Hayvan Bakım Merkezi kuracağız. Vatandaşlarımız kısa veya uzun süreli olarak hayvanlarını bu bakım merkezine gönül rahatlığıyla bırakabilecekler.

Hayvan Hastanemizin bir de ambulansı olacak. Mama desteği vereceğiz. Kedi ve köpek evleri yapacağız ki, can dostlarımıza soğuk kış günlerinde sığınak olsun, ayaklarını yerden kessin. Ama bunları yerleştireceğimiz yerleri de çok dikkatli seçeceğiz. Evlerimizi, semt sakinlerimiz ve muhtarlarımızla mutabık kaldığımız noktalara koyacağız. Haytap ile imzalanan “Söz veriyorum” sözleşmesi ile sokaktaki dostlarımızın şartlarını daha iyi hale getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Sokak hayvanları, kentimizin en eski sakinleri. Hayvan dostu bir belediye olacağız ve sokak hayvanlarımıza sahip çıkacağız. Çünkü biz onlarla sadece sokağımızı değil, hayatımızı paylaşıyoruz.

ESNAFIMIZI YANLIZ BIRAKMAYACAĞIM

Biz Ahilik geleneğinin torunlarıyız. Bu geleneğin devamı olan esnafımızın itibarsızlaştırılmasına, hedef olmasına asla müsade etmem. Bu ekonomik kriz ortamında esnafımıza destek olmak için özel etkinlikler organize edeceğim ve Beşiktaş’ı daima canlı tutacağım. Siyah-Beyaz Günler, Beşiktaş Geceleri gibi konseptlerle etkinlikler organize edeceğim. Bu özel günlerde esnafımıza dükkanını 24 saat açık tutma izni vereceğim ki işleri canlansın, Beşiktaş şenlensin'

BEŞIKTAŞ DÜNYANIN GASTRONOMİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK

Dünyanın çeşitli kentlerine sadece yeme-içme için giden turist sayısı azımsanacak seviyede değil.  Gastronominin, kentlerin markalaşma sürecindeki etkisi muazzam. Sadece restoranları, sokak lezzetleri sayesinde markalaşan kentler var. Mutfağımız, bizim en önemli değerlerimizden biri. Mutfağımızın zenginliğini dünya çapında hedef kitlelere aktarmayı misyon edineceğim.  Beşiktaş, gastronomide Türk ve dünya mutfaklarının buluşma noktası olacak. Beşiktaş’taki tüm üniversiteler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapacağız. Bu proje Beşiktaş’a, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden nitelikli turist çekmekle kalmayacak, istihdam da yaratacak. Yaratılan yeni iş alanlarında gençler için yeni istihdam fırsatları oluşacak.

GİRİŞİMCİLİK VE TASARIM MERKEZİ’Nİ KURACAĞIZ

Gençlerimiz, kadınlarımız, girişimciler ve tasarımcılar bu merkezimizden yararlanarak fikirlerine yoğunlaşacaklar. Ama karşılarına çıkacak zorluklarda da arkalarında bizi bulacaklar. Zorlukları belediyemizin desteğiyle aşacaklar. Girişimcilerin düşük maliyetlerle çalışma alanlarına sahip olabilecekleri ve aynı zamanda kolaylıkla kendilerine bir iş ağı kurabilecekleri bu merkezde belediyemiz de melek yatırımcı rolünde desteğine devam edecek. Merkezimizde e-spor ve çocuklar için kodlama ve STEM eğitimleri de olacak. Girişimcilik ve Tasarım Merkezi’miz son 10 yıldır nüfusu azalan Beşiktaş’ımıza tersine göçü başlatacak. Ülkemizin nitelikli beyin gücü, Beşiktaş’ta kendine özgür bir ortam bulacak. 

Bu sayede Beşiktaş’ta hem girişimciler hem ilçemiz ekonomisi hem de Türkiye ekonomisi kazanacak!

BEŞİKTAŞ’A KENT SİMGESI KAZANDIRACAĞIM!

Kentsel tasarım, kente makyaj yapmak değildir. Kentsel tasarım, bir süreçtir. Ben Beşiktaş’ta bu süreci başlatacağım. Mimarlarla ve sanatçılarla, kentin kültürel aktörleriyle daima dirsek temasında olacağım. Beşiktaş’ı kalite-estetik standartları yüksek bir kent haline getireceğim. Beni̇m bi̇r hayali̇m var. Beşiktaş’ta şehrin kalbi̇ne mükemmel bi̇r kent si̇mgesi̇, ikonik bir eser kazandıracağım! Burada ti̇yatro, kütüphane ve sosyal alanlar olacak. Ve bu eseri̇, dünyanın en ünlü mi̇marlarından bi̇ri̇ tasarlayacak.
Bu bi̇na, öyle bi̇r mi̇mari̇ye sahi̇p olacak ki̇, adeta zamansız bir eser olacak ve adını Mustafa Kemal Atatürk'ten alacak. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk de zamansız bi̇r li̇derdi̇r. Sadece Türki̇ye’yi deği̇l, tüm dünyayı etki̇lemi̇ştir. Bu merkez, Atatürk’ün adına yakışan çağdaş bi̇r eser olacak.  Bu eseri dünyaca ünlü mimar Frank Gehry tasarlasın istiyorum. Gehry, post modernizmin en önemli örneklerinden olan Dans Eden Ev eseriyle Prag’ın nasıl ününe ün kattıysa, bi̇z de Beşi̇ktaş’ta bunu başaralım istiyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner259

banner264